Světlo, které není žravé

Posted on Posted inNákupy

Koupit si dnes světlo, které se vyznačuje extrémní žravostí, si může dovolit pouze lidé, kteří mají peněz na rozdávání nebo nevědí, že existuje alternativa.

Světlo, které není žravé

Chodíte běžně po městě a vyhazujete jen tak pro nic za nic peníze na ulici? Že ne? V tom případě jste jistě vybavili svůj domov tak, abyste co nejméně platili za elektrickou energii. Je vaše odpověď opět negativní? V tom případě se to rovná vyhazování peněz na ulici. Elektřina je dnes jednou z nejdražších komodit a čím více jí používáte, tím více samozřejmě platíte. Vysoké platby by vás však měly zdravě naštvat, abyste začali přemýšlet, jak z toho ven. Většinou se jako první nabízí možnost prostě přestat používat mikrovlnnou troubu a další obdobné elektrospotřebiče, které sice jsou důležité pro chod domácnosti, ale reálně je opravdu nepotřebujete. Na to zapomeňte. Reálně tak mnoho financí neušetříte, a ještě si zkomplikujete život.

Vhodné úsporné světlo

Je-li vaše touha ušetřit na tom správném místě skutečně silná, přesunete svůj zájem od elektrospotřebičů k vašim světlu, které skutečně mohou znamenat velké finanční ztráty. Pokud totiž svítíte nepříliš vhodnými světly, dost si připlatíte. A to nejen v zimě, kdy je skoro pořád šero nebo tma. Koupíte-li si do všech pokojů buďto led žárovku, nebo kruhovou zářivku, získáte kvalitní světlo, které vám dokáže ročně ušetřit tisíce.

Svítí skvěle

Na rozdíl od jiných světelných zdrojů, kruhové zářivky a led žárovky jsou opravdu úsporné, a to nejen v reklamně, ale i v reálném světě. Dle testů mohou být až desetkrát efektivnější než konkurence. Samozřejmě, že záleží na tom, jaká konkurence. Co se týče dnes již dávno zastaralých světel s vláknem, tam to platí bez výjimky. U jiných druhů takzvaně úsporných světel je ten rozdíl samozřejmě menší, ale ne zase o moc.

Vzhledem k tomu, že kvalita rovná se obvykle vyšší cena, není po moderních úsporných světlech taková poptávka, jak by se možná dalo čekat. Určujícím faktorem je v tomto případě cena, která stále neklesla natolik, aby byla přijatelná pro každého. Ovšem, když si dnes pořídíte kruhovou zářivku, určitě kvůli této investici mnoho nezchudnete. Dají se totiž pořídit za relativně příjemné peníze.