Hit této doby – vodní dýmka

Posted on Posted inZábava

Ve společnosti mladých lidí je mnoho způsobů, jak strávit volné odpoledne nebo si užít večer. Poslední dobou mladé zaujalo možnost čajoven, kde se nejen dají vypít výborné čaje, nebo ochutnat různé speciality k jídlu, ale drtivá většina čajoven už poskytuje služby vodních dýmek.
vodní dýmky
Co to vlastně ta vodní dýmka je
Vodní dýmka byla nejdříve spojována s konzumací čaje, ale trend se tak rychle rozrostl, že dýmky poskytují i mnoho klubů, a barů. Vodní dýmka se skládá z mnoho části jako je váza, do které se dává voda, tělo, trubice, korunka, kde se vkládá tabák, šlauch, a karbon. Dýmka slouží k podobnému účelu jako cigarety, s tím rozdílem, že máte neskutečně mnoho příchutí tabáku, například cheesecake, jahoda, ananas, vodní meloun, pomeranč, čokoláda, máta, existuje toho strašně mnoho. Někteří výrobci tabáku dělají i tzv. netabák, který neobsahuje nikotin, a je tím pádem pro Vaše tělo „neškodný“, tyto netabáky se dělají v podobě kamínků.
Jak připravit dýmku
Mnoho lidí si dýmku kupuje i domů, existují dvě základní varianty, a to dýmka malá a velká, pro praktické stránce je určitě lepší koupit tu větší. Před tím, než začneme dělat dýmku, dáme si ohřát uhlíky. Vázu naplníme vodou tak aby trubice po přišroubování byla ponořená cca 1 cm ve vodě, přidáme mezi vázou a tělem těsnění. Nahoře na tělu nasadíme korunku, kterou jsme si předtím naplnili tabákem a utěsníme. Korunku nahoře obalíme napnutým alobalem, do kterého uděláme malé dírky po celé ploše. Nasadíme šlauch do vestavěné díry v těle. Zkusíme potáhnout, jestli voda bublá. Po nahřátí uhlíků (musí být celé červené), položíme je na korunku tak, aby střed zůstal volný. Pomalu roztaháme, pokud dělá málo dýmu, přikryjeme korunku karbonem. Uhlíky během kouření oklepáváme do tácku pod korunkou, a měníme strany.
dívka s vodní dýmkou
Tipy
Tabák si nejdříve nastříhejte na menší kousky, než ho dáte do korunky
Použijte dvě vrstvy alobalu pro lepší ochranu tabáku při kontaktu s uhlíkem.
Pro hustší dým můžete přidat do vázy s vodou trochu mléka.
Pro lepší chuť tabáku můžete do vody přidat kousky Vašeho oblíbeného ovoce. Doporučuji citrón a pomeranč.
Tabáky můžete míchat, nebojte se zkusit různé kombinace. Výborná je broskev se švestkou, nebo kiwi s jahodou.